Požadovaná očkování k cestování

icon-vacunas

Někdy při cestách je nutné být očkováni, aby se zabránilo nákaze z chorob, jako je žlutá horečka, hepatitida a tyfus.

Do dnešního dne je jedinou očkovací látkou, která je povinná podle Mezinárodní zdravotní úpravy, proti žluté zimnici, protože tato nemoc je přítomna v mnoha zemích po celém světě, zejména v Africe, na jihu Asie a Jižní Ameriky.

Pokud tedy cestujete například do Brazílie, před datem odjezdu musíte být očkováni , pokud ještě nejste. Upozorňujeme, že ochrana proti žluté zimnici platí po dobu 10 let.

Mezi vaše cestovní doklady uveďte mezinárodní osvědčení o očkování . Orgány pro migraci vás mohou požádat, abyste se při příjezdu na místo určení ukázali.

Pokud jedete do zemí, jako je Spojené království, Francie nebo Kanada, není třeba být očkováni.

Doporučená ochrana

Vakcíny, které budeme jmenovat dopředu, nejsou povinné, nicméně, protože je vždy lepší zabránit, doporučujeme cestujícím, aby je měli.

  • Hepatitida : Je virové onemocnění přenášeno prostřednictvím fekální a ústní. Je přítomný jak v rozvojových, tak v rozvinutých zemích.

  • Cholera : je infekce tenkého střeva, která způsobuje těžké zvracení a průjem. To se nachází v Africe, jižní Asii a Latinské Americe.

  • Chřipka : Je infekční choroba známá jako "chřipka". Je to obyčejné během zimy a na jaře na severním a jižním polokouli. Ale na tropických místech se chřipka může objevit po celý rok.

  • Polio : Je infekční nemoc, která způsobuje svalovou slabost a neschopnost pohybu. Je to endemické v Nigérii, Afghánistánu a Pákistánu.

  • Tetanus : Je závažnou infekcí, která způsobuje svalové křeče po celém těle. Mohou být tak závažné, že se mohou objevit i zlomeniny kostí. Je přítomen po celém světě, ale s důrazem na rozvojové země.

  • Osýpky, příušnice a rubella : Jediná vakcína vás může ochránit před všemi těmito třemi nemocemi. Jsou nalezeny po celém světě.

  • Typfus : Je onemocnění způsobené bakteriemi Salmonella. To se nachází v Asii, Africe a Jižní Americe.

  • Meningokoková meningitida : způsobuje horečku, silnou bolest hlavy a zvracení. Epidemie se vyskytují často v subsaharské oblasti a na jihu Afriky.

  • Záškrt : je nakažlivá nemoc, která postihuje dýchací systém. Je přítomen po celém světě, ale je častější v rozvojových zemích.

Chcete-li se dozvědět více o požadovaných očkováních, navštivte webové stránky CDC .

A pamatujte si, že na TheTravelInsurers.com, naším cílem je být stále informováni a chráněni!