Family Travel Insurance 50% OFF
Slide item 1
Travel Insurance Schengen
Slide item 2
Anual Travel Insurance
Slide item 3
national travel insurance united states
Slide item 4

Dokumenty požadované pro schengenské vízum

Budete brzy cestovat někam v Evropě? Pokud je vaše odpověď ano, pak musíte vědět, že možná budete muset požádat o schengenské vízum, aby mohl být váš vstup povolen. Přesto, pokud jste americký občan, bude mít jen váš pas, pokud plánujete zůstat po dobu 90 dnů nebo méně.

Země, které jsou součástí schengenského prostoru, jsou : Belgie, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Island, Itálie, Lotyšsko, Portugalsku, Slovensku, Slovinsku, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku a Lichtenštejnsku.

Takže jestliže vaše další cesta je do kterékoli z těchto zemí, vzít si nějaké poznámky, protože to jsou doklady požadované pro schengenské vízum:

  • Žádost vyplněná a podepsaná.
  • Nedávná fotografie ve formátu pasu, celá tvář, zachycená na bílém nebo světlém pozadí.
  • Cestovní pas platí nejméně 3 měsíce před datem odjezdu. Mělo by mít alespoň dvě prázdné stránky.
  • Rezervace letenka na datum, kdy máte v úmyslu létat. Vezměte na vědomí, že je požadována pouze rezervace, takže jízdenku nekupujte, pokud vaše vízum ještě nebylo schváleno.
  • Cestovní pojištění s minimálním rozsahem 30 000 eur. Měla by být platná v každé zemi Schengenu a v okamžiku podání žádosti o vízum musíte mít jednu.

Mějte na paměti, že tento seznam je pouze referenční. Před odesláním vaší žádosti doporučujeme, abyste se obrátili na velvyslanectví země, do které cestujete, a zjistíte, zda vyžadují další dokumenty .

Ochrana, kterou potřebujete

Jak jste právě četli, jeden z dokumentů potřebných k žádosti o schengenské vízum je pojistka , kterou si můžete koupit zde, na naší webové stránce.

Jediné, co musíte udělat, je vytvořit citát sami, vyplnit formulář, který najdete v horní části této stránky; srovnejte možnosti, které vám představíme; vyberte si ten, který vyhovuje vašim potřebám - av neposlední řadě - koupit online s platební metodou dle vašich preferencí.

Po tom všem budete mít k dispozici všechny dokumenty požadované pro schengenské vízum a - ačkoliv je schváleno - budete moci provést svůj očekávaný výlet a mít čas svého života!